Kontakt
22maj 23

SZKOLENIE DLA KONSTRUKTORÓW BUDYNKÓW DREWNIANYCH – „Analiza sztywności przestrzennej drewnianych konstrukcji szkieletowych – przykład obliczeniowy” – II poziom

W 2021 roku Stowarzyszenie Energooszczędne Dom Gotowe zorganizowało cykl szkoleń technicznych pod honorowym patronatem Ministra Klimatu i Środowiska pod tytułem „Podstawy konstruowania i obliczeń statyczno-wytrzymałościowych drewnianych konstrukcji szkieletowych – Poziom I”. Szkolenie przeprowadzono zdalnie w formie webinarium. W czasie dwóch dni i ponad siedmiu godzin szkolenia uczestnicy poznali funkcję i sposoby kształtowania poszczególnych elementów konstrukcji domów szkieletowych. Główny blok tematyczny obejmował zagadnienia statyczno-wytrzymałościowe, ze szczególnym uwzględnieniem analizy przestrzennej i zapewnieniem odpowiedniej sztywności konstrukcji. We wszystkich edycja szkolenia przeszkolonych zostało ponad 500 uczestników.

Z uwagi na duże zainteresowanie tematyką, Stowarzyszenie EDG wraz z partnerami Simpson Strong-Tie Etanco i Dietrich’s Technology Polska przygotowało kolejne szkolenie skierowane do konstruktorów. Nowy cykl kontynuuje tematy zaprezentowane w pierwszej edycji szkolenia. Zostanie zaprezentowany i szczegółowo omówiony przykład obliczeniowy analizy przestrzennej sztywności konstrukcji budynku o konstrukcji szkieletu drewnianego. Prowadzący kroku po kroku przeprowadzą uczestników przez proces obliczeniowy. Zostanie też przedstawiona metoda analizy przy wsparciu oprogramowania komputerowego.

Szkolenie przeznaczone jest dla konstruktorów budownictwa chcących poszerzyć wiedzę w zakresie projektowania konstrukcji szkieletowych.

Szkolenie odbędzie się w formie Online 6. Czerwca w godzinach 9:00 – 13:00

Udział jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji – liczba miejsc ograniczona

Rejestracja uczestnictwa: https://tiny.pl/ch5sd

UWAGA
: Temat szkolenia jest kontynuacją szkolenia „Podstawy konstruowania i obliczeń statyczno-wytrzymałościowych drewnianych konstrukcji szkieletowych”. Jeżeli nie brałeś/brałaś udziału w poprzednim szkoleniu, sugerujemy zapoznanie się z zapisem wideo pierwszej edycji. Link do zapisu wideo pierwszej edycji: https://bit.ly/3DikYSw

Plan szkolenia:

Szkolenie online 6. czerwca 9:00 – 13:00
Godzina Temat Prelegent
9:00 – 9:30 Przywitanie uczestników, przypomnienie podstawowych zagadnień Marek Beśka, Tomasz Szczesiak
9:30 – 10:50 Analiza sztywności przestrzennej budynku szkieletowego i przykład obliczeniowy Rafał Roszczyc
10:50 – 11:00 Przerwa
11:00 – 12:00 C.D. Analiza sztywności przestrzennej budynku szkieletowego i przykład obliczeniowy Rafał Roszczyc
12:00 – 12:45 Analiza sztywności przestrzennej przy użyciu narzędzi komputerowych Tomasz Śnieżek
12:45 – 13:00 Podsumowanie i zakończenie szkolenia Tomasz Szczesiak

Prelegenci:

Rafał Roszczyc – konstruktor, absolwent studiów doktoranckich na wydziale budownictwa Politechniki Białostockiej. Zainteresowania naukowe związane z technologią i sztywności drewnianych konstrukcji szkieletowych. Współpracował w ramach własnego biura inżynierskiego jako konstruktor i technolog z wieloma firmami budującymi domy szkieletowe na polski i zagraniczne rynki. Autor opublikowanych przez Stowarzyszenie EDG „Wytycznych projektowania i realizacji drewnianych budynków szkieletowych.” I współautor II edycji „Poradnika projektowania i wykonawstwa budynków szkieletowych”. Od 2020 roku pracownik działu wsparcia technicznego firmy Simpson Strong-Tie Etanco – członka wspierającego Stowarzyszenie EDG.

Tomasz Śnieżek – konstruktor, od przeszło 14 lat z zamiłowaniem do konstrukcji drewnianych. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej na wydziale budownictwa w specjalizacji konstrukcje budowlane. Od 2018 roku pracownik działu szkoleń i wsparcia technicznego firmy Dietrich’s Technology Polska – członka wspierającego Stowarzyszenie EDG.

Tomasz Szczesiak – absolwent wydziału budownictwa Politechniki Wrocławskiej. Konstruktor z doświadczeniem w projektowaniu drewnianych konstrukcji szkieletowych w kraju i zagranicą. Autor kilkudziesięciu artykułów dotyczących konstrukcji drewnianych i współautor poradnika „Projektowania i wykonawstwa domów szkieletowych”. Od ponad 12 lat pracuje w firmie Simpson Strong-Tie. Od 2016 roku uczestnik prac Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Komitecie Technicznym ds. Projektowania i Wykonawstwa Konstrukcji z Drewna i z Materiałów Drewnopochodnych.

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas