Kontakt
17sie 22

Międzynarodowe Targi Dachów i Drewna Dach&Holz 2022

Międzynarodowe Targi Dachów i Drewna Dach & Holz 2022,
odbyły się w dniach 5-8 Lipca 2022 w Kolonii, podczas wydarzenia, zaprezentowało się 337 wystawców, mimo sporej liczby wystawców targi były dużo mniejsze niż przykładowo kilka lat temu, do czego wg wystawców najpewniej przyczyniło się kilkakrotne przekładanie terminu.
Dach & Holz to targi budownictwa drewnianego, robót budowlanych, dachów i ścian, stąd głównymi wystawcami były firmy z branży dachowej, producenci pokryć dachowych, maszyn i urządzeń dla dekarzy, a także firmy związane z drewnem i konstrukcją ścian.

Hale targowe  zostały podzielone na trzy tematy w każdej hali dominował inny temat:
Pierwsza hala były to narzędzia do obróbki blachy, giętarki, profilarki do blachy, narzędzia do ręcznego cięcia i profilowania blachy, było też kilka firm prezentujących rusztowania zarówno elewacyjne jak i dachowe oraz kilka firm prezentujących odzież dekarską.
Druga hala była drewniana gdzie prezentowali się producenci z drewna.
Trzecia hala były to maszyny i narzędzia do obróbki drewna.
Odwiedzając targi można było stwierdzić, iż znaczną popularnością cieszy się temat paneli fotowoltaicznych zintegrowanych z pokryciem dachu, była możliwość zobaczyć kilka aktualnie obowiązujących rozwiązań w tym segmencie.
Wielu z wystawców prezentowało nowinki produktowe na przykład domki dla ptaków ukryte w elewacji, można było zobaczyć także bardzo ciekawe rozwiązanie odnośnie prezentowania planów ścian w formie gogli wirtualnych lub chociażby płytę z wełny drzewnej do izolacji zewnętrznej od razu pokrytą klejem do siatki, na stoisku producent prezentował, iż na taką surową płytę nieotynkowany mną można lać wodę i płyta nie przemaka, woda nie przechodzi na drugą stronę.

Stoiska targowe były bardzo dobrze przygotowane z pełną informacją na każdym stoisku, żeby nikt nie musiał się domyślać wszystko było pokazane, przedstawiciele wystawców momentalnie podchodzili do odwiedzających i pytali czy w czymś mogą pomóc. Minusem był brak katalogów w języku angielskim, wystawcy byli nastawieni na niemieckojęzycznych odwiedzających.
Wydarzenie bardzo udane, można było zobaczyć/poznać  wiele ciekawych rozwiązań i nowości produktowych, różnorodność stoisk także wzbudzała spore zainteresowanie. Jednakże patrząc pod kątem wystawiennictwa producentów domów musimy stwierdzić iż nie są to odpowiednie targi dla naszej branży.

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas