Kontakt
5cze 19

KOMUNALWOOD 2019 – podsumowanie

W dniach 20-21.05.2019 w Gdańsku odbyła się II edycja Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego KOMUNALWOOD 2019, którego jako SEDG byliśmy współorganizatorem.

Forum Komunalwood 2019 kierowane było przede wszystkim do samorządowców, projektantów, architektów i konstruktorów, czyli do osób, które mogą realnie wpłynąć na decyzje podejmowane w miastach i gminach co do budowy nowych obiektów komunalnych.
Forum zgromadziło prawie 200 uczestników z całej Polski oraz kilkunastu prelegentów – ekspertów w dziedzinie prefabrykowanego budownictwa drewnianego. Forum otworzyli Minister Środowiska – p. Mirosław Kowalczyk (poprzez video-nagranie skierowane specjalnie do uczestników), p. Piotr Grzelak – Z-ca Prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju oraz p. Marek Beśka – Prezes SEDG.

W pierwszym dniu Forum zaprosiliśmy uczestników do olbrzymiej szkoły zbudowanej w technologii prefabrykacji drewna. Wielkość obiektu zrobiła duże wrażenie na zwiedzających, a tempo budowy i rozsądny budżet były dodatkowo komplementowane. Drugi dzień Forum upłynął pod znakiem debat, wykładów, prezentacji i służył dzieleniu się wiedzą, dobrymi praktykami oraz przykładami zrealizowanych inwestycji.

Prezentacje przeprowadzili m.in.:
Bartłomiej Obajtek – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku
Tobias Loew – gość specjalny z firmy EURBAN
Ewa Kotwica – ekspert ds. budownictwa drewnianego
Andrzej Schleser – Polskie Domy Drewniane
Paweł Sulik – Instytut Techniki Budowlanej
W debacie wzięli udział:
Krystyna Danilecka-Wojewódzka – Prezydent Miasta Słupska
Zbigniew Fularczyk – Zastępca Wójta Sierakowic
Marek Beśka – Prezes SEDG

Forum dało także duże możliwości „networkingu” zarówno podczas części plenarnej jak i podczas uroczystej kolacji biznesowej zorganizowanej wieczorem w restauracji w imponującym budynku ECS w Gdańsku.

Polecamy obejrzenie foto-relacji z Forum Komunalwood 2019.

 

Współorganizatorami Forum Komunalwood 2019 byli: SEDG – Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe, Związek Miast i Gmin Morskich, Związek Gmin Pomorskich, Związek Miast Bałtyckich, a Partnerami Głównymi firmy: „Multicomfort” Saint-Gobain, Steico, Unihouse i Zakład Utylizacji Gdańsk.

Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Prezydent Miasta Gdańska, Marszałek Województwa Pomorskiego, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Lasy Państwowe, Instytut Techniki Budowlanej, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Pomorska Okręgowa Izba Architektów RP.

Dziękujemy wszystkich Partnerom oraz Patronom za pomoc w organizacji wydarzenia i już dzisiaj zapraszamy na Komunalwood 2020!

Nasza dyskusja o potencjale wykorzystania drewna w budownictwie nie kończy się jednak na tym jednym wydarzeniu.

Już teraz zapraszamy Państwa do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez SEDG celem promocji prefabrykowanego budownictwa drewnianego. Na jesieni 2019 planujemy być obecni na wybranych imprezach targowych, a w 2020 planujemy powtórzenie naszej obecności na kluczowych wydarzeniach branżowych takich jak „Budma”, „InterBud” czy „Komunalwood”.

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas