Kontakt
WRÓĆ DO LISTY

VAILLANT – Powietrzna pompa ciepła bez instalacji zewnętrznej

recoCOMPACT exclusive to pompa typu powietrze-woda z wbudowanym układem wentylacji i zasobnikiem do ciepłej wody użytkowej.
Wszystko wewnątrz – na tym polega wyjątkowość
recoCOMPACT exclusive do doskonałe rozwiązanie typu „wszystko w jednym” dla nowych budynków. Jest to pompa przeznaczona do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i przygotowania ciepłej wody.
Pompa recoCOMPACT exclusive jest montowana w całości wewnątrz budynku. Oznacza to ochronę systemu przed czynnikami atmosferycznymi i brak jednostki np. w ogrodzie. Powietrze niezbędne do działania pompy ciepła jest doprowadzane przez kanał w ścianie zewnętrznej.

Korzyści:
– efektywne, ekologiczne wykorzystanie powietrza jako źródła ciepła
– niskie koszty eksploatacji dzięki bardzo efektywnej pompie ciepła i dwustopniowemu odzyskowi energii w układzie wentylacji
– zintegrowane przygotowanie ciepłej wody użytkowej dla 5 osób
– idealna współpraca wszystkich wbudowanych podzespołów
– opracowane i produkowane w Niemczech – oznaczone etykietą Green iQ firmy Vaillant
– niewielka przestrzeń montażowa
– praca: najcichsza na rynku
– wielofunkcyjne: kompaktowe i elegancie
– sterowanie przez bezpłatną aplikację internetową multiMATIC App.

recoCOMPACT exclusive może być ustawiony w niewielkiej odległości od ściany. Serwis jest wykonywany z przodu, wobec czego można wykorzystać przestrzeń tuż obok pompy. Do wymiany powietrza w pompie ciepła potrzebne są tylko dwa otwory w ścianie zewnętrznej.
Poza dwoma kratkami wentylacyjnymi, na zewnątrz nie trzeba niczego montować i można wykorzystać całą powierzchnię ogrodu. Świeże powietrze do wentylacji można pobierać przez ścianę zewnętrzną albo dach. System fotowoltaiczny pozwala rozbudować instalację i samodzielnie produkować część energii do jej zasilania. To korzyść dla środowiska, a przede wszystkim dla domowego budżetu.


Data publikacji: 2 listopada, 2019

Autor: sedg


MASZ PYTANIA?
Napisz do nas