Kontakt
WRÓĆ DO LISTY

SUNROOF – Dach solarny 2w1

Dach solarny SunRoof 2w1 – skandynawski design i wyjątkowa trwałość

Dach solarny 2w1 – na czym polega innowacja?

Dachy solarne 2w1 to połączenie ogniw fotowoltaicznych z architekturą budynku. Zewnętrzna warstwa dachu solarnego zbudowana jest z monokrystalicznych modułów typu glass-glass, które przekształcają promienie słoneczne w energię elektryczną. Dzięki temu stosuje się jeden produkt, który spełnia dwie funkcje – chroni budynek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i produkuje prąd.

To pionierskie na światową skalę rozwiązanie oferuje firma SunRoof, która opracowała przełomową technologię najbardziej wydajnych dachów solarnych (kW / m2) o najniższym śladzie węglowym w swojej klasie. Zaprojektowany w Szwecji dach 2w1 urzeczywistnia marzenia o samowystarczalnym energetycznie domu i bezkompromisowej architekturze. Autorski sposób montażu i precyzyjny dobór materiałów są gwarancją solidności i trwałości.

Dlaczego z SunRoof nie musimy iść na kompromis?

SunRoof to rozwiązanie 2w1 – zastępuje tradycyjny dach i produkuje prąd ze słońca bez dodatkowych instalacji. Nie widać na nim odstających paneli fotowoltaicznych, wygląda jako nowoczesna, elegancka dachówka. Doskonały design dachów solarnych to zasługa modułów glass-glass, które są jednocześnie ultralekkie i cienkie, jak i najbardziej wytrzymałe. Mają też dłuższą żywotność w porównaniu z innymi, alternatywnymi opcjami dostępnymi na rynku. Zbudowana z ekologicznych i w pełni biodegradowalnych materiałów podkonstrukcja montażowa jest lekka i łatwa w montażu, dzięki czemu jest to rozwiązanie znacznie lżejsze i szybsze w realizacji (czas montażu to 3-10 dni w zależności od rodzaju dachu) oraz bardziej przyjazne środowisku.

Realizacje SunRoof można obejrzeć na sunroof.se/pl/realizacje


Data publikacji: 30 czerwca, 2021

Autor: ania


MASZ PYTANIA?
Napisz do nas