Kontakt
WRÓĆ DO LISTY

SALOLA ENVIRONNEMENT – Aerovap Hygromax – folia o zmiennym oporze dyfuzyjnym

AEROVAP HYGROMAX to folia o zmiennym oporze dyfuzyjnym, której wartość współczynnika SD jest uzależniona od temperatury oraz poziomu wilgotności względnej wewnątrz i na zewnątrz budynku. Jego główną rolą jest  blokowanie przepływu pary wodnej do przegrody w zimie, kiedy ze względu na dużą różnicę temperatur i wilgotności ryzyko kondensacji i zawilgocenia przegrody jest najwyższe, i umożliwianie osuszania przegrody w dwóch kierunkach w okresie letnim, kiedy temperatura i wilgotność są zbliżone na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Zastosowanie folii AEROVAP HYGROMAX o zmiennym oporze dyfuzyjnym jest szczególnie polecane przy użyciu ekologicznych materiałów izolacyjnych, takich jak wełna drzewna i wełna z konopi. Te materiały charakteryzują się bowiem wysokim poziomem higroskopijności i w ich przypadku kontrola nad osuszaniem przegrody jest niezbędna.

Duża rozpiętość wartości współczynnika SD od 0,5m do 100m zwiększa możliwości zastosowania produktu, gdyż sprawdza się on także w budynkach murowanych i na dachach płaskich. Dla uzyskania 100% pewności, przed zastosowaniem folii AEROVAP HYGROMAX w projektach o dużym ryzyku kondensacji proponujemy wykonanie badania WUFI, które także jest częścią naszej oferty.

Siatka wzmacniająca będąca jedną z warstw naszej membrany gwarantuje wytrzymałość mechaniczną odpowiednią dla wdmuchiwanych izolacji.


Data publikacji: 26 sierpnia, 2022

Autor: ania


MASZ PYTANIA?
Napisz do nas