PETRALIGHT to produkt stworzony między innymi z myślą o budownictwie szkieletowym. Wyjątkowe właściwości wełny skalnej pozwalają z powodzeniem wykorzystywać ten materiał do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej. Opracowane na początku roku 2019, przez specjalistów PETRALANA SA, zmiany w technologii sposobu pakowania, pozwoliły znacznie poprawić wskaźnik kompresji dla tego produktu. Poprawa tego parametru to gwarancja oszczędności zarówno w cenie transportu jak i oszczędność miejsca potrzebnego do składowania materiału na budowie. Nowa kompresja pozwala zmieścić w jednej paczce produktu PETRALIGHT do 9,0 m2 wełny skalnej o grubości 50mm. Warto zaznaczyć, że produkt, po otwarciu skompresowanej paczki, powraca do deklarowanych wymiarów.
Komfort termiczny – deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD [W/mK] określa zdolność do termoizolacji. Im niższa jest wartość tego parametru, tym efektywniejsza jest izolacja termiczna danego materiału. Dla produktu PETRALIGHT parametr ten wynosi 0,035 W/mK i jest jednym z najniższych na rynku, dla wełen skalnych, tworzonych z myślą o stosowaniu na poddaszach i w ścianach działowych.
Bezpieczeństwo – podczas wyboru materiałów budowlanych nie można zapominać o jednym z kluczowych aspektów – bezpieczeństwie pożarowym inwestycji. Wełna skalna PETRALIGHT jest produktem o klasie reakcji na ogień – A1. Deklarowanie tej wartości dla wyrobu PETRALIGHT stanowi gwarancję, iż materiał ten, tworzy określoną barierę przeciwogniową.
PETRALIGHT to produkt dedykowany do izolacji poddaszy użytkowych oraz nieużytkowych, ścian działowych, podłóg na legarach, sufitów podwieszanych, oraz ścian, w budownictwie szkieletowym. Wszechstronność tego produktu wspiera zdolność do pochłaniania dźwięków, co czyni przegrodę, zbudowaną przy użyciu wełny skalnej PETRALIGHT, barierą, chroniącą przed hałasem.
Czynnikiem, często pomijanym, przy doborze materiału izolacyjnego, jest paro-przepuszczalność, czyli zdolność do przepuszczania, przez dany materiał, pary wodnej. Odpowiednio dobrane materiały, składające się na całą przegrodę, pod względem wartości tego parametru, przyczyniają się do uniknięcia zagrzybienia przegrody, umożliwiając utrzymanie właściwego mikroklimatu w eksploatowanych pomieszczeniach.