Kontakt
WRÓĆ DO LISTY

AX TECHNOLOGY – DREAM HEAT – Folia grzewcza na podczerwień

Firma AX Technology jest producentem innowacyjnego systemu ogrzewania – foli grzewczych na podczerwień marki Dream Heat. Jest to system ogrzewania, który sprawia, że ciepło w domu staje się tanie, ekologiczne, zdrowe i całkowicie bezobsługowe.
Na zachodzie Europy ogrzewanie podczerwienią stało się już standardem. Folie grzewcze Dream Heat są dostępne w takich krajach jak: Niemcy, Holandia, Austria, Chorwacja, Irlandia, Islandia. Za oficjalny start marki w Polsce uznaje się targi BUDMA w lutym 2019.

Koszt folii na podczerwień Dream Heat dla domu 120 m/kw to wydatek ok. 18.000 zł netto. Już na etapie inwestycji, różnica pomiędzy instalacją folii grzewczych Dream Heat a np. ogrzewaniem gazowym to kwota ok. 15.000 zł. Jeżeli chodzi o koszty eksploatacji to są one zbliżone do siebie Dla domu 120 m/kw wybudowanym w roku 2019 rachunek za prąd, który musi zasilić maty wyniesie ok 2500 zł w skali roku. Różnicę w inwestycji można wykorzystać na instalację fotowoltaiczną. Łącząc folie na podczerwień z fotowoltaiką w jeden system – otrzymujemy możliwość ogrzewania domu za darmo.

Czy to na pewno się opłaca? Materiały, z których budujemy obecnie domy są coraz lepsze i muszą spełniać coraz wyższe parametry mające na celu zmniejszenie ucieczki ciepła z domu. System grzewczy Dream Heat ma za zadanie uzupełnić te braki. Folie grzewcze na podczerwień, dzięki swoim właściwościom nagrzewają pomieszczenia w bardzo szybkim czasie, np. pokój 20m/kw z 16 stopni do 21 stopni w ciągu 2h, jeżeli korzystamy tylko z prądu z sieci (bez instalacji PV) to jego zużycie nie jest duże i przekłada się realnie na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

Folia na podczerwień Dream Heat to duży krok w stronę rewolucji ekologicznej, mającej na celu zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Już 10m2 folii grzewczej Dream Heat w porównaniu do ogrzewania gazowego, zmniejsza emisję CO2 do atmosfery o 70kg w ciągu roku! To bardzo dużo, zwłaszcza gdy zdamy sobie sprawę, że SMOG przyczynia się 40.000 przedwczesnych zgonów w ciągu roku! Folia grzewcza w połączeniu z instalacją PV umożliwia ogrzewanie domu w sposób praktycznie bez emisyjny.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że system grzewczy Dream Heat emituje ciepło w postaci promieniowania podczerwonego. Czy promieniowanie podczerwone jest zdrowe? Zdecydowanie tak. Na co dzień mamy z nim do czynienia, kiedy promienie słoneczne w przyjemny sposób ogrzewają nasze ciało. Promieniowanie podczerwone znajduje zastosowanie w medycynie – głównie w światłolecznictwie. Noworodki po narodzeniu często kładzione są pod promiennikiem podczerwieni.
Zaletami promieniowania podczerwonego do ogrzewania domu są: wnikanie w ściany/podłogi/sufity ciepła, dzięki czemu nie tworzą się różnice temperatur, których skutkami są pleśnie i grzyby, brak unoszenia kurzu, pyłków, różnica ok 2/3 stopni temperatury odczuwalnej, powietrze jest zdrowsze niż przy ogrzewaniu konwekcyjnym.

Montaż folii grzewczej Dream Heat.

Zobacz film!


Montaż folii pod panele? TAK. Montaż folii pod kafelki? Tak. Czy na folię można zrobić wylewkę? Tak. Folia grzewcza na sufit? Tak. Folia grzewcza na ścianę? Tak!
Dzięki prostocie folii grzewczych, miejsce ich montażu jest praktycznie nie ograniczone. Sam montaż dla domu 120m/kw zajmuje 2 dni. Możliwość docinania folii na dowolne odcinki pozwala na zużycie dokładnie tyle materiału ile jest potrzebne.

Samo użytkowanie ogrzewania jest praktycznie bezobsługowe – raz ustawione temperatury w danych pomieszczeniach i godziny grzania (np. zmniejszania ogrzewania po wyjściu do pracy) możemy ustalić w aplikacji do systemu, który zapamięta nasza preferencje i będzie dogrzewał dom wtedy kiedy to konieczne.


Data publikacji: 15 września, 2020

Autor: ania


MASZ PYTANIA?
Napisz do nas