Kontakt

Wirex Construction

Od ponad 20 lat zajmujemy się produkcją domów drewnianych. Na początku była to produkcja domów z bala toczonego. Z biegiem lat oraz wraz ze zmieniającymi się trendami rynku, uruchomiliśmy fabrykę domów prefabrykowanych.

Domy szkieletowe, tak popularne w budownictwie zachodnim mają wiele zalet, które coraz częściej doceniane są przez inwestorów w naszym kraju. Największymi, ale oczywiście nie jedynymi zaletami tej technologii jest jej elastyczność, czas realizacji, oraz bardzo dobra wydajność cieplna budynków. Dzięki rozwiązaniom systemowym, możemy naszym wymarzonym domem cieszyć się już po trzech miesiącach od rozpoczęcia budowy, a inwestycja może być realizowana niezależnie od warunków pogodowych. Lekka konstrukcja domu, oznacza też lżejsze fundamenty oraz zmniejszenie kosztów transportu podczas trwania budowy. Grubość ścian, pozwala na uzyskanie od 10 do 12% większej powierzchni użytkowej, przy tym samy obrysie zewnętrznym budynku, co również znacznie wpływa na koszty inwestycji.

Dlaczego WIREX?

Technologia szkieletowa wciąż budzi wiele obaw na naszym rodzimym rynku. Głównie za sprawą tego, iż nie toleruje ona błędów. Odpowiedni dobór drewna, jego wilgotność, impregnacja, czy jakość wykonania drewnianych prefabrykatów są kluczowe dla powodzenia naszej inwestycji. Dlatego tak ważne jest aby prace nad naszym wymarzonym domem powierzyć firmie, która ma duże doświadczenie na tym rynku. Od lat dokładamy wszelkich starań aby konstrukcje naszych budynków były jak najsolidniejsze i jak najlepiej spełniały oczekiwania naszych inwestorów.

Firma WIREX CONSTRUCTION jest także  producentem wiązarów dachowych z klasyfikowanego drewna suszonego, czterostronnie struganego, łącznego za pomocą płytek kolczastych firmy MiTek.

Wiązary drewniane wykonane w tej technologii posiadają wiele zalet w porównaniu z klasyczną więźbą; są bardziej ekonomiczne, łatwiejsze i szybsze w montażu, oraz sprawdzają się w skomplikowanych układach dachowych. Wiązary to ok. 35% mniej materiału niż tradycyjna więźba, przy tej samej powierzchni.

Nasza firma bezpłatnie wykonuje wstępny projekt oraz wycenę na podstawie danych dostarczonych przez inwestora. Konstrukcje z drewnianych wiązarów dachowych doskonale nadają się do zastosowania w domach w technologii murowanej, jak i w technologii szkieletu drewnianego. Istnieje możliwość wykonania zadaszenia o dużej rozpiętości i małym kącie nachylenia. Pas dolny wiązarów może stanowić nośny strop.

Dane kontaktowe

WIREX CONSTRUCTION

Biała 131
98-332 Rząśnia

Realizacje

Wirex Construction

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas