Kontakt

Wieland Electric Sp. z o.o.

Wieland Electric to firma założona w 1910 roku w mieście Bamberg w Bawarii. Firma od początku swojej działalności specjalizuje się w technologii połączeń elektrycznych, a w dziedzinie instalacji wtykowych dla budynków jest uważana za lidera na światowym rynku. Aktualnie firma jest obecna na wszystkich kontynentach, posiada 3 zakłady produkcyjne zlokalizowane w Niemczech oraz Czechach, a w ofercie znajduje się ponad 25 tys. produktów.

Produktem dedykowanym do rozwiązań budynkowych jest system gesis®. Jest to rodzaj instalacji elektrycznej opartej na złączach oraz kablach ze złączami, produkowanych masowo w automatycznym procesie produkcji. Gesis® pozwala w znacznym stopniu zredukować ilość materiałów potrzebnych do wykonania instalacji, zdecydowanie zmniejszyć czas potrzebny na jej wykonanie, a w konsekwencji ograniczyć koszty. Duża elastyczność gesis® pozwala również na dokonywanie zmian i modyfikacji w istniejącej instalacji bez użycia narzędzi nawet bez odłączania zasilania.

W budownictwie modułowym rozwiązania Wieland pozwalają na szybkie rozprowadzenie instalacji elektrycznej po całym obiekcie bezpośrednio z rozdzielnicy elektrycznej, bez konieczności stosowania dodatkowych puszek łączeniowych i rozgałęźnych. W szybki i prosty sposób możemy dzięki temu łączyć ze sobą m.in. oprawy oświetleniowe, obwody gniazd i łączników oraz np. obwody ogrzewania. System gesis® pozwala również w bezpieczny sposób realizować połączenia pomiędzy modułami w celu tworzenia większych struktur.

Dzięki systemowi kodowania złącz eliminowane jest także ryzyko pomyłek, które mogą pojawić się na etapie łączenia instalacji tradycyjnej. Dodatkową zaletą systemu jest możliwość realizowania połączeń i rozgałęzień bez użycia puszek, co znacznie przyspiesza procesy instalacyjne i łączeniowe, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.

Dane kontaktowe

Wieland Electric Sp. z o.o.

ul. Św. Antoniego 8
62-080 Swadzim

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas