Kontakt

URSA POLSKA Sp. z o.o

URSA to spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą materiałów do izolacji termicznej i akustycznej, zorientowana na zrównoważony rozwój i efektywność energetyczną budynków. Spółka obecna jest w Hiszpanii oraz wielu krajach europejskich dzięki 13 zakładom produkcyjnym, rozmieszczonym strategicznie na całym kontynencie europejskim. Obecnie URSA jest jednym z największych w Europie producentów wełny mineralnej oraz polistyrenu ekstrudowanego (XPS), dwóch uzupełniających się materiałów izolacyjnych, które izolują budynki zarówno pod względem termicznym, jak i akustycznym. W 2017 roku URSA Insulation dołączyła do Grupy Xella, uzupełniając portfolio marek należących do Xella, którym są: Ytong, Silka, Multipor, Fermacell, Hebel oraz Fels.

W Polsce Zakład Produkcyjny zlokalizowany jest w Dąbrowie Górniczej gdzie od ponad 20 lat produkuje się produkty z serii URSA GLASSWOOL.

Produkty firmy URSA pomagają zredukować zapotrzebowanie budynków na energię, głównie w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia, pozwalając użytkownikom na ograniczenie zużycia energii oraz w kwestii zrównoważonego rozwoju, produkty te nie tylko przyczyniają się do podniesienia poziomu komfortu użytkownika, ale także wspierają środowisko poprzez redukcję emisji CO2, a także gospodarkę poszczególnych krajów poprzez zmniejszenie uzależnienia od paliw kopalnych.

Produkty URSA to najwyższej jakości materiały izolacyjne z mineralnej wełny szklanej polistyrenu ekstrudowanego XPS, przeznaczone do izolacji termicznej i akustycznej różnego rodzaju budynków. Ich zastosowanie trwale podnosi efektywność energetyczną budynków i znacznie poprawia komfort mieszkania zapewniając izolację termiczną, akustyczną i ochronę przeciwpożarową pomieszczeń. Oferujemy cztery grupy produktów, które wzajemnie się uzupełniając, tworzą unikalną gamę rozwiązań izolacyjnych dla budownictwa.

URSA GLASSWOOL – Materiały izolacyjne z mineralnej wełny szklanej do energooszczędnej izolacji cieplnej i efektywnej izolacji akustycznej w budownictwie. Stosowana do izolacji: dachów skośnych, poddaszy nieużytkowych, stropów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, podłóg pływających.
URSA PUREONE – delikatna, niepalna i dźwiękochłonna wełna mineralna linii premium o znakomitych parametrach termoizolacyjnych.
URSA XPS – polistyren ekstrudowany – Polistyren ekstrudowany XPS. Wodoodporna i mrozoodporna płyta termoizolacyjna przenosząca duże obciążenia. Stosowany przy izolacji ścian fundamentowych, posadzek, dachów płaskich.
URSA AIR – panele z wełny szklanej służące do budowy samonośnych przewodów wentylacyjnych, izolowanych termicznie i akustycznie.

Dane kontaktowe

URSA POLSKA Sp. z o.o

Biuro Handlowe
CTA Plaza
ul. Ruchliwa 15
02-182 Warszawa

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas