Kontakt

ECOLOGIQ

Firma Ecologiq powstała w 2015 roku w Gdańsku. Na terenie swojej siedziby posiada nowoczesną halę produkcyjną o powierzchni blisko 2500m2, biuro konstrukcyjne oraz centrum badawczo-rozwojowe. Oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu budowy energooszczędnych, całorocznych domów szkieletowych z drewna i modułowych budynków użyteczności publicznej na polskim i europejskim rynku, dla klientów indywidualnych, inwestorów i jednostek samorządu terytorialnego. Projekty domów firmy Ecologiq charakteryzują się nie tylko energooszczędnością, ale też funkcjonalnością i wygodą dla użytkowników. Innowacyjna na polskim rynku technologia, pozwala producentowi wznosić budynki aż do czterech kondygnacji.

Proces prefabrykacji odbywa się przy użyciu najnowocześniejszych maszyn i rozwiązań firmy Hundegger oraz Weinmann, dzięki którym elementy konstrukcyjne budynku są wytwarzane z dokładnością do 1mm. Do produkcji używane jest drewno łączone na złącza klinowe, które jest gwarantem niskiej wilgotności drewna i eliminuje możliwość niewłaściwej pracy materiału, jak chociażby skręcanie, oraz materiały najwyższej jakości, m.in.: Steico, Sto i Fermacell.
Ocieplenie wykonywane jest z naturalnych, dyfuzyjnych włókien drzewnych, doskonale izolujących ściany zimą i chroniących budynek latem przed ciepłem zewnętrznym. Ponad to, firma zakłada pokrycia dachowe i wykonuje elewacje zewnętrzne, by na koniec prac dokonać pomiarów cieplnych w celu weryfikacji, czy budynek jest szczelny i spełnia wysokie standardy dotyczące energooszczędności.

Dane kontaktowe

ECOLOGIQ

ul. Geodetów 29
80-298 Gdańsk

Realizacje

ECOLOGIQ

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas