Kontakt

Brzechwa

Firma Brzechwa posiada wieloletnią, rodzinną tradycję w budowie domów energooszczędnych, domków letniskowych, więźb dachowych i innych konstrukcji drewnianych. Działa na rynku od 1988 roku, a jej siedziba i fabryka znajdują się w Obornikach w województwie wielkopolskim. Firma świadczy usługi na najwyższym poziomie, bazując na nowoczesnych rozwiązaniach produkcyjnych, obejmujących technikę kanadyjską, blokową, szachulcową oraz technologię Steico.

Realizowane projekty drewniane firmy Brzechwa pełnią różne funkcje i mają wiele zastosowań, począwszy od domków letniskowych i całorocznych, przez obiekty handlowe i gastronomiczne, aż po obiekty przemysłowe. Bogata oferta obejmuje również tzw. domy katalogowe, konstrukcje drewniane, a mianowicie wiaty, altany, garaże i wieże widokowe oraz rekonstrukcję budynków.  Główną częścią działalności są jednak prefabrykowane domy energooszczędne, które są budowane w technologii szkieletowej.

Głównym materiałem na jakim pracuje firma jest drewno iglaste suszone, strugane z fazowanymi krawędziami (podnoszące jego odporność na działanie ognia) oraz konstrukcyjne drewno klejone warstwowo oraz drewno na złącza klinowe  (umożliwiające samoregulację wilgotności). Pozostałe użyte materiały są zawsze najwyższej jakości. Posiadają wymagane aprobaty techniczne i atesty, a co za tym idzie, oddane do użytku budynki sprzyjają środowisku naturalnemu. Stosowana przez firmę pełna prefabrykacja elementów w własnej fabryce, umożliwia monitorowanie procesu produkcji i kontrolowanie jakości wykonywanych prac, przyspieszając tym samym montaż oraz ograniczając ryzyko uszkodzenia spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Projekty realizowane są na podstawie gotowych dokumentacji dostarczonych przez klienta lub stworzonych indywidualnie, we współpracującej z firmą pracownią architektoniczną, która uwzględnia wszelkie sugestie i życzenia inwestora. W zależności od oczekiwań klientów, dom może być wykonany ,,pod klucz”, bądź oddany do użytku w stanie surowym otwartym, zamkniętym lub deweloperskim.

Firma Brzechwa, jako jedna z pierwszych w Polsce, wdrożyła maszynową produkcję więźb dachowych, do produkcji których wykorzystuje najbardziej innowacyjne technologie oraz tradycyjne techniki ciesielskie.  Precyzyjne połączenia wykonane przez maszyną CNC, minimalizują potrzebę stosowania dodatkowych łączników ciesielskich, a program SEMA, umożliwia zaprojektowanie najbardziej skomplikowanych konstrukcji, wyliczając potrzebne elementy drewna (z dokładnością do 1mm), co minimalizuje odpady i jednocześnie zmniejsza koszty budowy. Dodatkowo, dzięki przygotowanej dokumentacji, która zawiera numerację wszystkich elementów, montaż więźby jest szybszy i łatwiejszy. W odpowiedzi na różne wymagania klientów, do produkcji stosowane jest drewno tartaczne lub drewno konstrukcyjne, które może być zaimpregnowane metodą zanurzeniową, która chroni drewno przed pleśnią i grzybami.

Dane kontaktowe

BRZECHWA

ul. Polna 2
64-600 Oborniki Wielkopolskie

Realizacje

Brzechwa

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas