Kontakt
15lis 18

KOMUNALWOOD 2018 – podsumowanie

W dniach 21-22.05.2018 na stadionie Energa w Gdańsku odbyła się I edycja Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego KOMUNALWOOD 2018, którego byliśmy współorganizatorem.

Ideą Forum było przedstawienie samorządom potencjału budownictwa drewnianego, energooszczędnego i pasywnego w kontekście budowy obiektów użyteczności publicznej, prezentacja zrealizowanych budynków użyteczności publicznej, wymiana doświadczeń oraz prezentacja technologii z drewna i materiałów drewnopochodnych.

Pierwszy dzień rozpoczął się od study tour – wyjazdu na obiekty zrealizowane w technologii modułowej, uczestnicy obejrzeli żłobek i przedszkole przy ul. Kolorowej, przedszkole na ul. Domorki oraz budynek Gdańskiej Infrastruktury Społecznej – 4 kondygnacyjny dom społeczny przy ul. Dolne Młyny, którego budowa trwała 5 miesięcy. Było bardzo ciekawie i gorąco.

Zwieńczeniem dnia był powitalny bankiet, podczas którego mogliśmy wymieniać doświadczenia.

Dzień drugi KOMUNALWOOD obfitował w dużo wiedzy, ciekawych prezentacji, spotkań z ekspertami i interesujących rozmów.

Poznaliśmy drewnopremiery na świecie – dzięki wystąpieniu Pani Ewy Kotwicy, podczas dyskusji Marka Beśka z SEDG i Dariusza Kacprzyka z UNIBEP dowiedzieliśmy się, iż  samorządy są gotowe do podejmowania inwestycji opartych na szkielecie drewnianym, potrzeba jednak wyszkolonych inspektorów nadzoru, którzy mają odebrać taki budynek.

Zapoznaliśmy się z produktem szytm na miarę czyli know how w zamówieniach publicznych, które omówione zostało przez przedstawiciela Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska obejrzeliśmy wirtualne sposoby projektowania pokane przez duet specjalistów: z ASP i Politechniki Gdańskiej.

Podczas ostatniej dyskusji Komunalwood swoje racje w temacie drewno vs. żelbet przedstawili Marek Tarchalski Prezes NDI, Marcin Pacek EURO STYL, Roman Jakubowski UNIHOUSE, Paweł Gajda Future Home Production.

Forum cieszyło się dużym zainteresowaniem, co utwierdza nas w przekonaniu, iż drewno ma przyszłość.

Za rok kolejna edycja KOMUNALWOOD, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

Fotorelacja dostępna na stronie wydarzenia www.komunalwood.pl

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas