Kontakt
18lis 19

Alternatywa dla betonu i stali? Drewno!

„Alternatywa dla betonu i stali? Drewno! Fakty i mity dotyczące drewna jako materiału konstrukcyjnego” to tytuł dyskusji w której wziął udział Prezes Marek Beśka, dnia 15 listopada 2019 r, podczas pierwszego dnia wydarzenia 4Buildings.
Obalić drewniane mity. Drewno konstrukcyjne: ognioodporne, wytrzymałe, długowieczne, zdrowe i ekologiczne. Nowe technologie, które sprawiają, że drewno spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania. Finansowe i ekologiczne wyliczanki, czyli cena, technologie i ograniczenia. Czy budynki o konstrukcji drewnianej staną się masowe?

Uczestnikami dyskusji byli także :
Radosław Bańkowski, dyrektor ds. technicznych, Wood Core House
Aleksander Krajewski, architekt, wiceprezes, SARP oddział Katowice
Andrew Lawrence, światowy specjalista ds. drewna, Arup
Szymon Wojciechowski, architekt, prezes zarządu, APA Wojciechowski Sp. z o.o.
Moderacją zajęła się Justyna Łotowska, redaktor, Dobrze Mieszkaj, Najlepsze Domy.

4Buildings to nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku.
GoGreen – wszystko o odnawialnych źródłach energii;
NoWaste – wszystko o zrównoważonym budownictwie;
InTech – wszystko o nowych technologiach;
BeSmart – wszystko o inteligentnych rozwiązaniach w budynkach.

4Buildings to również wyselekcjonowana oferta i unikalna wystawa zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla budownictwa. To nie kolejne targi budowlane, ale międzynarodowa, interdyscyplinarna platforma wymiany wiedzy, idei oraz najlepszych globalnych doświadczeń.

4Bulidings to nowe wydarzenie organizatorów 4 Design Days – największego spotkania dotyczącego architektury, designu i nieruchomości w tej części Europy. Wnioski z 4 Design Days 2019 są konkretne – zrównoważony rozwój oraz technologie – to przyszłość architektury, designu i nieruchomości. Budynki są piękne, pełne dobrego designu i funkcjonalne, ale przed ich twórcami pojawiło się ogromne wyzwanie – jak budować w sposób zrównoważony, z wykorzystaniem nowatorskich technologii budowlanych i energii odnawialnej, tak by budynki tworzyły warunki do lepszego życia i pracy? Szukając odpowiedzi na te pytania, stworzone zostało nowe wydarzenie – 4 Buildings.

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas