Kontakt

DOMY EXPERT

Szukasz sprawdzonego partnera, który pomoże Ci realizować budowy dla Twoich klientów? Domy Expert to idealny kooperant. Zapewnia szybką i bezproblemową budowę, spełniając jednocześnie najwyższe standardy jakości. Swoją ofertę kierujemy do firm budowlanych i deweloperów, dla których priorytetem jest wysoka jakość produktu oraz minimalizacja związanych z tym prac organizacyjnych.

Prefabrykaty w szkielecie z drewna – co to jest?

Rynek wymaga korzystanie z pewnych i jakościowych rozwiązań przyspieszających tempo realizacji budów. Standardem stały się gotowe wiązary dachowe, schody, balustrady, balkony, a nawet łazienki.  Prefabrykaty to gotowe elementy budynku pozwalające na przyspieszenie i ułatwienie budowy, a często również na redukcję kosztów. Prefabrykowane ściany, stropy i panele dachowe są naturalną konsekwencją nieodwracalnego kierunku, który obrał rynek budowlany. Są one bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Można je wykorzystać przy budowie domów mieszkalnych całorocznych, letniskowych, garaży, budynków użyteczności publicznej takich jak przedszkola, szkoły, urzędy oraz budynki biurowe. Mogą być montowane na płycie fundamentowej oraz w domach z podpiwniczeniem, parterowych oraz tych z poddaszem użytkowym czy piętrowych. Są to konstrukcje wykonywane na zamówienie, każdy projekt jest traktowany indywidualnie. Do niego dostosowane są odpowiednie parametry nośne oraz dobierane właściwe rodzaje i przekroje drewna.

Z prefabrykatów wznosi się wszystkie rodzaje ścian, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, nośne oraz działowe, a także stropy i panele dachowe lub częściej stosowane, wiązary dachowe.

Nasze elementy prefabrykowane budynków powstają w kontrolowanych warunkach, w nowoczesnej fabryce o powierzchni prawie 6000 m2, wyposażonej w centrum CNC do obróbki drewna oraz inne precyzyjne maszyny cyfrowe. Cały proces przebiega szybko, a model współpracy z nami jest bardzo prosty: wycena na podstawie projektu architektonicznego, umowa, prace projektowe nad konstrukcją, produkcja elementów, transport na miejsce budowy naszymi środkami transportu i montaż, jeśli go potrzebujesz. Składanie całego budynku na działce trwa 1-3 dni w zależności od wielkości.

Jeśli budujesz konstrukcje drewniane bezpośrednio na działce klienta, odciążymy Cię. Już nie będziesz musiał wkładać w budowę ogromnego wysiłku w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Wykluczymy ryzyko ewentualnych błędów Twoich pracowników, ryzyko zamoczenia warstw ścian, które w konsekwencji mogą spowodować zagrzybienie domu podczas użytkowania. Wyeliminujemy ryzyko wypadków Twoich pracowników, za których bezpieczeństwo ponosisz pełną odpowiedzialność nie tylko moralną, ale także finansową.

Elementy budynków produkujemy z najlepszych, certyfikowanych materiałów uznanych producentów. Głównym budulcem konstrukcji jest certyfikowane drewno budowlane C24, ale jeśli potrzebujesz konstrukcję z innego rodzaju materiału, na przykład KVH, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Opracowaliśmy nasze autorskie przekroje ścian P1 i P2. Mogą być one dla Ciebie bazą, na której będziesz pracował. Z nami możesz sam zaplanować, z jakich warstw będzie się składała ściana, z której zbudujesz dom Twoim klientom. Zobacz wyjściową konstrukcję naszych ścian i dołóż do nich kolejne warstwy, według własnego uznania. Jeśli masz swój pomysł na przekrój ściany, nie ma sprawy! Wyprodukujemy takie, jakie potrzebujesz! Mamy wstawić okna? Ok. Bez okien? Też ok.

Jeśli szukasz jeszcze innych rozwiązań, także z chęcią pomożemy!

Decydując się na prefabrykaty, znasz dokładne koszty ich produkcji i postawienia. Nie ma tu niemiłych niespodzianek. Ich cena nie zmieni się w zależności od kosztów pracowniczych, warunków na rynku ani zmian cen materiałów. Prefabrykaty przyjeżdżają do Ciebie jako gotowe elementy. Nie ma odpadów, a tym samym kosztów ich usuwania.

Po zakończonej inwestycji otrzymujesz pełną dokumentację wraz z certyfikatami na użyte materiały oraz dokumentami wykonawczymi. Do dokumentacji dołączamy także naszą gwarancję producencką na konstrukcję ścian.

Jeśli będziesz sobie życzył, to załatwimy dla Ciebie odprawę celną elementów budynku na miejscu uznanym Urzędu Celnego w naszej fabryce, spakujemy i zabezpieczymy prefabrykaty przeciwwilgociowo oraz przeciw uszkodzeniom mechanicznym, zasztauujemy je w kontenerze lub na naczepie i zorganizujemy fracht drogowy lub morski.

Trend polegający na budowie z gotowych elementów jest nieodwracalny. Chcąc konkurować na tym coraz trudniejszym rynku, trzeba się rozwijać. Stanie w miejscu oznacza cofanie się i ustępowanie miejsca konkurencji. Możesz iść naprzód, a my Cię w tym będziemy wspierać.

Zapraszamy

Dane kontaktowe

DOMY EXPERT

ul. Kosciuszki 109
26-680 Wierzbica

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas